Komunisté jsou v koalici Stačilo!

Na volby do Evropského parlamentu, které se konají 7. a 8. června, se připravují také komunisté v koalici protivládních, vlasteneckých a levicových stran s názvem Stačilo!

Voliči tam najdou v houfu kandidáty KSČM, Sjednocených demokratů – Sdružení nezávislých, České strany národně sociální a osobnosti v čele s europoslankyní a předsedkyní komunistů Kateřinou Konečnou. Voliči mohou při hlasování dát najevo co si myslí o užitečnosti vlád ČR pro obyčejné pracující lidi, jak jim škodí nebo prospívají.

V Evropském parlamantu se 700 až 800 poslanci (jejich počet se stále mění) je 21 europoslanců z ČR. Většina z nich je pravicového nebo liberálního ražení, jediná za politickou levici je tam Kateřina Konečná (předsedkyně KSČM), která je v EP v nepříliš početné frakci Levice s 70 až 80 europoslanci. Pozici KSČM v EP je proto nutno posílit a obnovit jako v době, kdy tam bylo několik komunistických europoslanců jako osobnosti Randsdorf, Remek, Kohlíček, Maštálka nebo básník Daniel Strož. Pro zajímavost – komunistické ministry má nyní vláda Španělského království nebo v sousedním Rakousku řídí spoustu radnic měst a obcí komunističtí starostové. Naopak čeští sociální demokraté o součinnost s KSČM nemají zájem.

Na tradičním brněnském Diskusním čtvrtku, který uspořádala pro veřejnost Komise ideově teoretické práce MěV KSČM v Brně, uvedl místopředseda KSČM Milan Krajča, že členové volební koalice Stačilo! diskutují s každým, kdo nehledá hádky, ale odpovědi na palčivé otázky. Dohodli se na společných tématech, které prosazují:

Je to v první řadě prosazování míru, politické a ekonomické spolupráce před válečným běsněním, zabíjením lidí. Posílit chtějí výdaje na posílení zábrany válkám i předcházení přírodním katastrofám. Odmítají posílat peníze a zbraně na válku Ukrajině, vytvoření evropské armády a předražené nákupy zbraní v zámoří. ČR by měla mít dobře vycvičenou a vyzbrojenou armádu především českým obranným průmyslem.

Rozumem hodlají zamezit blouznění o ochraně přírody (Green deal), podpořit fungující soběstačnou ekonomiku ČR, rovné a suverénní postavení ČR v EU, zachovat české platidlo – korunu, zastavit nelegální migraci atd. Milan Krajča naslouchajícím při Diskusním čtvrtku popsal, jak ČR má na svém území o svých věcech rozhodovat sama, nikoliv bruselští úředníci. Čeští vládní činitelé nejsou schopni řešit ani drahotu, inflaci, škodí lidem odvody miliardy korun do zahraničí, včetně na zbrojení, přičemž na české důchodce jim nezbývají prostředky. Připravují si pozice pro vedení války překrucováním historie. Prezident ČR Pavel navrhl, aby třičtvrtě milionu Čechů žijících v zahraničí mohlo volit korespondenčně – podle tradice krajané volí pravicové kandidáty. Nepřijatelný je i prezidentův návrh, aby krajané mohli volit v českých volbách do třetí generace českého emigranta žijícího v zahraničí. Zajásali sudetští Němci, protože to je ono, Petr Pavel jim jde tzv. na ruku.

(vž)