Proti pochodu sudetských Němců, proti snaze o krádež majetku

/TISKOVÁ ZPRÁVA/ RESTART PRO BRNO tvrdě odsuzuje zítřejší akci extremistů a radikálů ze sudetoněmeckých kruhů, kteří se s podporou malé skupiny neúspěšných českých politiků a osobností, snaží přepsat historii. To, co prezentují jako Pouť smíření, je cynickým výsměchem všem Němci umučeným a popraveným obětem II. světové války.

„Jejich utrpení a smrt z rukou Gestapa a běžných Němců nelze srovnat s vystěhováním německých kolaborantů a zrádců dle platných zákonů a dohod vítězů světové války,“ uvedl lídr kandidátky Martin Říha a dále pokračoval: „naše země byla k Němcům velkorysá v roce 1918 i 1945, potřetí tuto chybu neuděláme“

Zdeněk Pernica, dvojka kandidátky, dodal: „Navíc ke svému prospěchu zneužívají tohoto tématu neúspěšní čeští politici jako je Petr Vokřál, s korupcí spojený bývalý primátor města Brna, nebo Matěj Hollan nebo Daniel Herman“  Bývalý úspěšný starosta městské části Starý Lískovec a kandidát Petr Hudlík uvádí: „Váš sněm v Brně je pro absolutní většinu obyvatel nepřijatelný a ve vzájemných vztazích napáchá po generace nenapravitelné škody. Nikdo tu o vás nestojí. Příští rok se raději sejděte v Osvětimi nebo Dachau.“

Restart pro Brno upozorňuje, že zřejmým cílem je těchto aktivit je majetkový prospěch zúčastněných osob, které se snaží připravit podmínky pro „finanční vyrovnání“ České republiky a z důvodu zrady a kolaborace odsunutých jedinců a jejich svazů. To nepřipustíme.

I z tohoto důvodu jsme se s tiskovým prohlášením obrátili na významné německá, rakouská a  lichtenštejnká média, aby bylo zřejmé, že tyto aktivity jsou v České republice marginální a nemají veřejnou podporu.

V Brně dne 22. července 2022

Kontakt:
Aleš Růčka
T: 725 986 936 E: restartbrno@restartbrno.cz