Tisková zpráva: RESTART PRO BRNO NESOUHLASÍ S RUŠENÍM ZAHRÁDEK

Zástupci kandidátky RESTART PRO BRNO na jednání Zastupitelstva města Brna přinesli vedení města hlínu ze zahrádkářských kolonií, které chce vedení města kvůli tlaku developerů rušit. Před radní tak položili 10 kbelíků s hlínou z jednotlivých zahrádkářských osad.

„Kvůli pochybným zájmům chtějí rušit něco, co je přínosem pro životní prostředí města, dělá lidem radost a také umožňuje vlastní produkci v době současné drahoty,“ uvedl kandidátky Martin Říha a dále pokračoval: „ničí něco, co má v Brně tradici od roku 1790. Ohroženy jsou zejména ČZS Kraví Hora, J.Ř. Mendela, Nad Cihelnou, Hlinky, Kozí Hora, Zaječí Hora, Černovice, U Trámu, Jundrov, Moravanské lány, ale likvidace hrozí v podstatě všem.“  Zdeněk Pernica, dvojka kandidátky, dodal: „A to vše proto, že někteří současní politici přímo nebo na ně napojení developeři zde koupili pozemky. Územní plán má sloužit občanům a má být tím nejlepším řešením, ne výsledkem loby developerů u konkrétních politiků.“  Bývalý úspěšný starosta městské části Starý Lískovec a kandidát Petr Hudlík uvádí: „Brno územní plán potřebuje. Je ostudou politiků ve vedení města, že z něj udělali politické téma před volbami“

Restart pro Brno představuje svůj volební program a kandidáty do Zastupitelstva města Brna i zastupitelstev všech městských částí na svém facebookovém profilu. Mezi priority patří podpora občanům města v době ekonomické krize, zejména zastropování nájemného v obecních bytech, limitace cen vody, tepla a elektřiny, které dodávají městské společnosti, a zachování současné úrovně sociální péče.

V Brně, dne 21. června 2022