Tiskové prohlášení ze dne 20.1.2019

Řidiči brněnského dopravního podniku požadují v letošním roce navýšit mzdy o deset procent. Podle Brněnského Deníku jim však představitelé společnosti  DPMB a.s. v úplném vlastnictví města Brna pro letošní rok nabídli nulový nárůst!

Dle uvedeného média řidiči proto v pátek návrh kolektivní smlouvy odmítli. V době, kdy ve všech odvětvích mzdy rostou je z podivem, že město tímto způsobem reaguje na požadavek řidičů, kterých je málo, a není schopno jejich potřebu pro tuto městskou firmu naplnit.

Jak jinak než růstem mezd udržet a stávající zaměstnance a získat nové! Nedostatek pracovníků nelze donekonečna řešit přesčasovými hodinami, zvláště při tak odpovědném zaměstnání. Řidiči MHD mají zodpovědnost za všechny lidi, které mají ve voze. Je to velmi zodpovědná práce  a jako taková musí být i řádně ohodnocena!

To je základní důvod proč městský výbor KSČM podporuje požadavek řidičů Dopravního podniku města Brna na zvýšení mezd o požadovaných 10%. Kdy jindy by se mělo přidávat, když je městský rozpočet ve velmi dobré kondici díky dobré kondici ekonomiky vůbec!  Rado města Brna navyš dotaci pro městskou hromadnou dopravu!

V Brně 20. ledna 2019
Městský výbor KSČM v Brně