Třináct soutěží pokořilo přes dvě stě dětí

Brněnští zastupitelé za KSČM připravili v sobotu Dětský den v parku ve vnitrobloku ulic Křídlovická, Zahradnická a Poříčí na Starém Brně. Prosluněný den, plný sportování i kultury, v něm prožilo mnoho rodičů se svými ratolestmi. Do 13 soutěží, které připravila pionýrská tábornická skupina Tuhas (tj. turistika, hry a sport),  se zapojilo přes dvě stě kluků a děvčat.

Při sportovním zápolení vyhrávaly děti také špekáčky, které si pak opekly na grilu s dřevěným uhlím a k tomu zdarma dostaly limonádu.  Do zápolení např. v chození na chůdech, ve slalomu koloběžek, kroketu, skákání v pytlích či přes švihadlo jim vyhrávala známá skupina Maxíci, tj. zakládající členové hudební skupiny Maxim turbulenc.

Skákací hrad a nafukovací bazény s vodou si našly své využití

Kdo nesoutěžil, mohl se vyřádit se ve skákacím hradu nebo ve vodě nafukovacích bazénů. Pionýrská vedoucí MUDr. Jitka Suská měla úspěch se svojí sibiřskou kočkou, kterou využívá k léčebné felisterapii pacientů v nemocnicí v Hustopečích i v brněnské Dětské nemocnici. Se zvířaty přišli do parku domovního vnitrobloku i brněnští strážníci, kteří přítomným předvedli ukázky policejního výcviku psů.

Jedna z dětských tvůrčích soutěží

Pozornost kluků i dospělých budil se pestrobarevným vozem automobilový závodník Oldřich Duchoň. Trochu odpočinku a kultury přinesla do parku účastníkům Dětského dne umělecká dvojice s názvem Karel Gott revival Morava z Bučovic se zpěvem Josefa Boudy a klávesovým doprovodem Radka Vernera.

(vž)


Foto – Václav Žalud