Připomněli 83. výročí zahájení plánu Barbarossa, tj. napadení SSSR nacistickým Německem

U pomníku prezidenta republiky Eduarda Beneše před Právnickou fakultou v Brně uspořádal v sobotu Klub českého pohraničí s dalšími organizacemi a hnutími veřejné protestní shromáždění k připomínce 83. výročí zahájení plánu Barbarossa. To je napadení Sovětského svazu nacistickým Německem 22. června 1941. Rovněž tak k podpoře úsilí mezinárodních organizací slovanských zemí uznat a vyhlásit 22. červen za Památný den genocidy Slovanů.
Představitel Klubu českého pohraničí Brno Václav Fišer na protestním shromáždění uvedl, že symbolický 22. červen se váže k vícero významným událostem. Konkretizoval, že čeští vlastenci protestují vůči tzv. Pochodu smíření se sudetskými Němci, který organizují na jižní Moravě i letos při festivalu Meeting Brno zejména lidovecké brněnské radnice a jejich koalice. Veřejnost poukazuje na nesrovnalosti, které na počátku aktivisté Pochodu smíření tvrdili o desítkách tisíc zmasakrovaných chudácích brněnských Němcích vyhnaných po 2. světové válce z Brna až po nejnovější text, který hovoří jen o dvou desítkách tisíc vyhnaných Němců a 1700 obětí na hromadném pohřebišti u Pohořelic zejména v důsledku používání úplavicí infikované zdravotně závadné vody. Ani tato čísla nejsou přesná, počet padlých či zemřelých je trojnásobně nadsazený v porovnání se skutečností – konstatoval Fišer.

Dle plánu Barbarossa napadlo fašistické Německo 22. června 1941 Sovětský svaz. Ve stejný den roku 1940 ale napadlo Německo Francii. Není pravda čemu učí naše děti ve školách, že 2. světová války začala až v r. 1941 útokem na SSSR. Příprava na tuto agresi náporu na východ se rodila a tvořila od konce 20. let 20. století.

Fišer podtrhl, že naprosto opomíjená je genocida slovanských národů. Ve spojitosti s 2. světovou válkou se hovoří o židovské genocidě, tedy o holocaustu s doloženými šesti miliony zlikvidovanými příslušníky židovského národa. Avšak vůbec se nehovoří o téměř 60 milionech zabitých příslušníků slovanských národů, což ve světě považují za samozřejmost.

»V souvislosti s 22. červnem se už dlouho pokouší Všeslovanský sjezd o mezinárodní uznání 22. června za památný den holocaustu Slovanů. Myslíme si, že tomu je nutné všestranně pomoct, aby tato aktivita dosáhla úspěchu na mezinárodní úrovni. Češi jsou slovanský národ a nikoliv -jak se dnes dozvídají školáci od autorit- jakýsi germánský kmen. Vědecká komunita jim v tom nahrává.
Klub českého pohraničí Brno oslovil slovenský spolek Slavica, který vyvijí stejnou aktivitu na území Slovenska. Aktivisté Slavice odpověděli dopisem, že v dnešní zfanatizované prozápadní době je důležité si pamatovat základy naší společné historie. Náš slovanský spolek Slavica se plně postavil za vyhlášení mezinárodního dne holocaustu Slovanů,« přečetl Fišer ze zprávy zer Slovenska.

Pod sochou prezidenta čs. republiky E. Beneše předali představitelé Klubu českého pohraničí vyznamenání přednímu českému znalci politické a společenské situace za 2. světové války na jihu Moravy a zasloužilému bojovníku proti fašismu i vůči šlechtickým restitucím dr. Jiřímu Jarošovi Nickellimu. Převzal Pamětní medaili k 10. výročí založení Okresní rady KČP Táborsko dr. E. Beneše. Jaroš Nickelli uvedl, že pokud mu to síly a zdraví dovoli, ve vlastenecké práci bude pokračovat. Potvrdil, že Svaz bojovníků proti fašismu dnes musí bojovat doslova proti všem.

(vž)