Co nám brání odstranit vraky z ulic

Máte pocit, že žijete na vrakovišti a nemáte kde parkovat? Určitě jste si všimli, že v naší městské části přibývá vozidel, která se postupem času staly vraky nebo byly našimi „milými ohleduplnými“ spoluobčany jako vraky ponechány na nejrůznějších místech veřejného prostranství, parkovištích či přímo na komunikaci.

Obrátili jsme se proto na naši radnici, zda by nešlo s tímto problémem něco udělat. Nechtěli jsme chodit kolem horké kaše a tak jsme se v dobré víře dotázali přímo na odboru veřejných služeb, neboť jsme se domnívali, že má celou záležitost na starosti. Postupně jsme byli úředníky odkazováni na další a další odbory, ale všude jsme se dozvěděli, že to není v jejich gesci a že se s tím stejně nedá nic dělat. Naštěstí se naši pracovití úředníci mýlí, neboť zákon o odpadech (§ 37 odst. 3 zák. č. 185/2001 Sb.) říká, že vrak vozidla ponechaný na území obce přemístí obecní úřad BEZODKLADNĚ na vybrané parkoviště společnosti určené k odstraňování autovraků.

Proč nás tedy naši úředníci nutí procházet se po autovrakovišti a desítky minut kroužit kolem domu při marné snaze najít místo k zaparkování?