Dětský den v režii brněských komunistů se vydařil

Zdařilý, prosluněný Dětský den uspořádali v sobotu brněnští komunisté v parku obytného vnitrobloku při Zahradnické ulici.
Stovky kluků a děvčat se vystřídaly v jízdách na koních ze soukromé farmy, v soutěžích za odměny, ve skákání v pytlích i na nafukovacím hradě, v tancování na chůdech, ve šplhání po lezecké stěně, ve vrhání šipek či střelbě vzduchovkami na terč. K poslechu jim koncertovala známá umělecká vokálně-instrumentální dvojice Josefa Boudy a Radka Vernera s názvem Karel Gott Revival Morava. Členové vedení brněnské organizace KSČM koupili, opekli a rozdali zájemcům skoro dvě stovky špekáčků a k tomu i krabice pomerančů a jablíček.

Současný i minulý předseda MěV KSČM Jiří Fazor a Martin Říha označili letošní Dětský den na Starém Brně za zdařilý. »Jsem rád, že se zase potkáváme a že jme mohli uspořádat nejen pro drobotinu tento Dětský den. Je dobře, že v současném „škaredém“ světě je alespoň něco pozitivního a že děti mohly mít alespoň jeden den radost. Přitom sponzory na to nemáme, platíme si vše ze svého. Co si komunisté sami neudělají, to nemají,« vysvětlil Martin Říha.

Zdatný imitátor zpěvu Karla Gotta Josef Bouda z Bučovic poznamenal: »Rádi slavíme Den dětí v Brně, kde je každoročně tahoun příprav těchto akcí náš kamarád Martin Říha s kolektivem. Na jejich letošní akci jsme přijeli s písňovým repertoárem, který v současnosti děcka rády poslouchají. Tedy, aby kluci i holky byli v pohodě.«
Lékařka Jitka Suská se roky věnuje se svými sibiřskými kočkami rehabilitaci pacientů pomocí felinoterapie. Je to podpůrná léčba somatických i psychických poruch či aktivizační metoda. Jejím principem je přímý kontakt pacienta (klienta) s kočkou. V sobotu si ale děti se sibiřskými kočkami hrát nemohly, protože se jim doma narodila koťata. Doktorka Suská ale pozvala zájemce na 10 a 11. června na mezinárodní výstavu koček (z ČR, SR, Německa, Rakouska, Polska a dalších zemí) ve Společenském centru v Brně – Vinohradech. Chovatelé tam budou soutěžit i s dosud neznámými plemeny koček a koťátek. V sobotu od 14 do 15 hodin pořadatelé připravili na Vinohradech soutěžní přehlídku Kočka v pyžamu. Chovatelé při ní vybaví své miláčky slušivými pyžámky a nočními košilkami.

(vž)